Här har vi varit

Här var vi senast

Vi försöker att använda våra helger och övrig ledig tid till att besöka platser runt om i vår värld. Oftast handlar det om korta resor inom lagom räckhåll på helger, och lite längre resor när tiden medger. Om du ser oss så säg gärna hej!

 

1 minuts lästid (199 ord)

Idag är vi i Bua

Vi körde i ösregn och vaknade med sol 

Lusten att åka iväg igår fredag var inte stor, men längtan att tillbringa helgen i husbilen tog över.

På ställplatsen i Bua stod fyra bilar på plats när vi anlände. Regnet låg på och det var bara att förbereda för kvällen. Lite god mat, vin och en koll på tv, På spåret. Blev hur mysigt som helst.

När vi rullade upp gardinerna nu på morgonen sken solen. Ja då blir man glad och nu ser vi fram emot "fyrpromenaden" lite senare idag. Det är riktigt friska vindar. Tur att vi har våra "feta" jackor. Vi kommer definitivt inte frysa.

Plats (karta)

Idag är vi på Råå
5 highlights i Sverige 2021
 

Kommentarer

Inga kommentarer än. Var den första att lämna en kommentar
söndag, 04 juni 2023

Captcha bild

Håll dej uppdaterad

Håll dej uppdaterad genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev.

Som prenumerant får du alltid reda på vad som händer på vår husbilsresa.


© 2021 Husbilsresa, All Rights Reserved