Vi försöker att använda våra helger och övrig ledig tid till att besöka platser runt om i vår värld. Oftast handlar det om korta resor inom lagom räckhåll på helger, och lite längre resor när tiden medger.
Ibland blir det inte som man tänkt sig. Visade sig vara fullt i Skallkrokens gästhamn. Då är det tur att man har bra options i närområdet.
Det är inte så länge sedan vi var här, vi har varit här ett antal gånger och Båstad camping är alltid ett säkert kort. Inte blir det sämre av att väderprognosen visar sol och runt 10 grader varmt. Sannolikt åker grillen fram även denna helg. När vi kom hit var det tomt på vår gata "strandstigen" och vi får väl se om någon mer dyker upp. Blir nog en smarrig pizza från den nya menyn i kväll.
Håll dej uppdaterad genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev.
Som prenumerant får du alltid reda på vad som händer på vår husbilsresa.