Östhammar i Roslagen
Hur hamnade vi i Östhammar?
Helt enkelt för att ställplatserna i Öregrund var upptagna. Men vet du vad. Det blir nästan alltid bättre när planen spricker. Nu hittade vi istället en riktigt naturskön camping där vi fick ett varmt och vänligt mottagande. Det blev en Husbloggarbonus också innan vi fortsatte vår turné.
Det blev en liten skön kvällspromenad i de vackra omgivningarna innan det var dags att dra sig tillbaka för natten. Visst är det fint här! Vi tycker bilderna talar för sig själva.
Vi fick dessutom kontakt med ReiseLinda
- Ni är i vår hemstad skrev hon. Vi tänkte att - ja, ja, hon är säkert långt iväg. Men se, det var hon inte alls. Linda och Per befann sig knappt en halvtimme bort och vi bestämde att vi skulle fara förbi och säga hej innan vi for vidare. Det blev ett lååååångt hej. För oj vilka trevliga och härliga människor! När vi väl fortsatte vår färd kändes det riktigt gott inombords att vi fick till den här lilla träffen. Det personliga mötet är alltid oöverträffat. Vi hoppas att det kommer fler tillfällen.